Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Чисельність апарату Ужгородського міськрайонного суду становить понад сто осіб, з них поряд з суддями, їх помічниками, архіваріусами, консультантами, значну кількість складають - секретарі.
У Міжнародний день секретаря, хочеться привітати і висловити вдячність адміністративним працівникам, за їх щоденну кропітку роботу, адже їх обов’язки далеко виходять за класичне уявлення «прийом телефонних дзвінків й планування робочого графіка шефа».
Сьогодні, в штаті суду 33 особи виконують важливу функцію - забезпечення правосуддя. Це, зокрема, секретарі судового засідання, котрі хоча і не здійснюють судочинство, проте поряд з суддями заслуховують сторін у справи, фіксуючи хід судового засідання; також викликають учасників процесу, надсилаючи судові повістки; формують матеріали справ, прикріплюючи процесуальні документи та виконують ще чимало посадових обов’язків.
Разом з тим, прийом позовних заяв від громадян, клопотань від правоохоронців, обвинувальних актів від прокурорів, а також їх подальший супровід в автоматизованій системі документообігу здійснюють одинадцять секретарів суду. Важливість їх роботи неможливо переоцінити, оскільки саме вони формують основну інформацію про справу в електронному вигляді. Більш того, їх завданням є забезпечити автоматичний (без стороннього втручання) розподіл справи між суддям Ужгородського міськрайонного суду.
Здебільшого, обіймають посади секретаря судового засідання та секретаря суду молоді кадри, проте є з-поміж них і спеціалісти високої кваліфікації з чималим досвідом.
Враженнями про роботу секретаря ділиться Світлана Миколаївна, саме вона чи не найкраще обізнана в тонкощах цієї професії, адже обіймає посаду вже понад тридцять років.
«За час мого перебування в суді змінилося не одне його керівництво й довелося мені працювати з різними суддями. Проте, неважливо хто поряд з тобою в судовому засіданні - молодий суддя чи досвідчений представник Феміди, - запевняє Світлана Миколаївна. - Важливо, аби секретар володів вміння врегулювати кризові ситуації. Сварки між подружжям, що розлучається чи обурення особи, якщо рішення прийняте не на її користь – вже звичне для мене явище».
Тож, робота секретаря в суді це не механічне виконання технічних завдань - це відповідальна робота у сфері відправлення правосуддя.
Прес-служба Ужгородського міськрайонного суду