Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
До Ужгородського міськрайонного суду надходить чимала кількість протоколів, складених патрульними поліцейськими відносно порушників правил дорожнього руху. Щоправда, в ході розгляду таких справ, час від часу суддям доводиться повертати матеріали полісменам на доопрацювання.
Законодавством встановлено, що у випадку, коли учасниками ДТП є двоє і більше осіб, уповноважена особа патрульної поліції зобов’язана встановити конкретного порушника, відносно якого скласти відповідний протокол, надіславши такий на розгляд суду.
Натомість, ігноруючи законодавчі вимоги, патрульні складають протокол за порушення одних і тих самих правил дорожнього руху на обох учасників інциденту, передаючи суду обов’язок «розібратися» й визначити особу-винуватця ДТП.
Протоколи «оформлені» на обох осіб, змушують суд повертати такі на доопрацювання патрульній поліції. Як наслідок, це спричиняє порушення строків розгляду справ (три місяці) й закриття останніх за вказаною підставою.
Відтак, показовою є ДТП, що сталася наприкінці листопада минулого року на перехресті проспекту Свободи та вулиці Швабської в місті Ужгороді. Протокол за порушення ПДР був складений на обох учасників пригоди, що порушує норми і процедуру оформлення адміністративних матеріалів поліцейськими. Суд, вказавши на цей недолік полісменам, надіслав адміністративні матеріали за належністю до Управління патрульної поліції. Згодом (14 лютого) останні були повернуті до суду без виправлення, що зумовило необхідність повторного направлення документів постановою суду від 7 березня знову на виправлення недоліків.
Подібні випадки, враховуючи їх неодноразове повторення, стають усталеною практикою й потребують відповідного реагування керівництва Управління патрульної поліції в частині теоретичного навчання підлеглих.