Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Близько півтисячі ужгородців та мешканців ужгородського району впродовж 2016-го року звернулися до суду з проханням розірвати існуючий між ними шлюб. І хоча, в порівнянні з 2015-м цифри дещо зменшилися (в період вказаного року аналогічних заяв подано в кількості 527 ), показник звернень до суду все ж залишається високим.
В більшості випадків, судді, заслухавши такі аргументи заявників як «неможливість спільного проживання», «шлюбні відносини суперечать інтересам одного з подружжя» тощо, надають сімейній парі строк для примирення. Останній, як правило, може сягати від одного до шести місяців.
Як не було б сумно констатувати, проте статистика демонструє, що більшість подружжя «другим шансом» не користується. В такому разі, суд постановляє рішення про припинення відносин й розірвання шлюбу.
Щоправда, існують й поодинокі випадки, коли наданий судом строк для примирення є не просто формальним дотриманням закону, а реальним механізмом подолання існуючого в сім’ї конфлікту.
Так, до прикладу, напередодні Дня усіх закоханих, піврічний термін на примирення став «рятівним колом» для сімейної пари з ужгородського району.
Тож, сьогодні й надалі, сподіваємося, що частка подібних звернень до суду буде невпинно зменшуватися. А також, бажаємо усім коханим та закоханим створювати або ж берегти існуючі сімейні союзи.
Прес-служба Ужгородського міськрайонного суду