flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суддів вчили гендерної рівності

14 березня 2016, 16:20

«Забезпечення принципу гендерної рівності та недискримінації при здійсненні правосуддя» - тема семінару, що був проведений юристами громадської організації «Центр «Жіночі перспективи» для представників Феміди західного регіону.

Відтак, голову суду Віктора Данко, його заступника Олега Придачука та суддів Констанцію Бенцу й Тамаза Деметрадзе  ознайомили з вітчизняною нормативною базою, спрямованою на втілення принципу гендерної рівності, також представили норми українського законодавства, що дискримінують жінок, й зауважили щодо необхідності застосування європейської судової практики під час розгляду відповідної категорії справ.

             

                                                        [фото з офіційного веб-сайту Національної школи суддів ]

Також, з метою формування практичних навичок при розгляді випадків  дискримінаційної поведінки в трудових відносинах, сімейному житті й інших сферах суспільного буття, судді вирішували змодельовані справи, з обов’язковою інтерпретацію норм національних законів до практики Європейського суду з прав людини.

До слова, в Україні анти-дискримінаційні норми зосереджені в Законі «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків», що введений в дію ще в 2006 році. Проте, рівень застосування цього Закону при правленні правосуддя є наднизьким: станом на вересень минулого року судді застосували норми щодо гендерної рівності лише 31 раз.

Відзначимо, що в 2013 році, суддею Ужгородського міськрайонного суду Віктором Данко в ході судового розгляду було виявлено норму дискримінаційного характеру. Так, Законом «Про прокуратуру» визначено: до стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років зараховується час перебування лише жінки у відпустці по догляду за дитиною. Тобто, працівників прокуратури чоловічої статі фактично позбавлено такої можливості. Тож, суд дійшов висновку, що відмова Управління Пенсійного Фонду у зарахуванні працівнику прокуратури Закарпатської області часу перебування його у відпустці по догляду за дитиною є порушенням, встановленої Європейською Конвенцією, заборони дискримінації й допускає звуження прав чоловіків.

Тож, отримані під час проведення семінару знання забезпечать практичне дотримання й застосування принципу гендерної рівності , особливо в умовах недосконалості вітчизняних законів.

Прес-служба Ужгородського міськрайонного суду