flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Делагація КМЄС не залишила поза увагою Ужгородський міськрайонний суд

03 березня 2016, 15:48

 Представники Консультативної  Місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні продовжують відвідувати органи публічної влади краю. Не залишили без уваги поважні гості й судові установи області. Тож, Маартен Гроотхойзен, Міхай Барбуту і Ганна Стрілецька з робочим візитом відвідали Ужгородський міськрайонний суд.

                         

На зустрічі з головою суду Віктором Данко, суддею Олексієм Фазикошем та керівником апарату Іриною Боднар представники делегації обговорили питання середньої навантаженості суддів, якості правлення правосуддя, взаємозв’язку працівників з громадськістю тощо.

                             

Віктор Данко, не приховуючи проблем, які існують в Ужгородському міськрайонному суді, розповів про недостатню кількість служителів Феміди. Так, наразі судочинство здійснюється лише 15-ма суддями, при наявності 3-х вакантних посад, а тому навантаженість на одного суддю дорівнює близько 1300 справ на рік. Більш того, неналежне матеріальне-технічне забезпечення суду: відсутність достатньої кількості залів судового засідання, призводять до фактичного невиконання приписів закону щодо проведення слухань справ в спеціально передбаченому для цього приміщенні – залі судового засідання. «Якість і швидкість розгляду судових справ залежить не тільки від професійної компетентності суддів, а й обумовлена буденними проблемами нашої установи й процесом реформування судової гілки влади», - зазначає голова суду.

Питання, впливу суспільства й політиків на судочинство в цілому, й на незалежність суду зокрема, та взаємодія суду з громадськістю також цікавили делегацію. Представники Ужгородського міськрайонного суду запевнили Комісію, що суд є доступним для громадськості, щоправда інколи громадяни зловживають правом на відкритість. Останнє зумовлене декількома факторами: низькою правовою культурою осіб, відсутністю охорони судів, бездіяльністю правоохоронців при розгляді резонансних справ тощо. Крім того, процес судочинства в країні часто висвітлюється не в позитивному аспекті. Тому, громадяни, які звертаються до суду, заздалегідь негативно налаштовані з приводу розгляду їх спору.

Якість роботи правоохоронних органів краю – зокрема й новоствореної патрульної поліції – також предмет дискусії. «Важко об’єктивно аналізувати роботу інших органів, враховуючи, що і прокуратура і поліція впродовж минулого року перебували в процесі реформування», - відповідає очільник суду.  Делегацію також зацікавив процес взаємодії суду з новоствореною патрульної поліцією. Враховуючи статистичні дані, до 80-ти відсотків протоколів про адміністративні правопорушення, що перебували на розгляді Ужгородського міськрайонного суду - повернуті полісменам на дооформлення.  «Повертаючи матеріали патрульним, чи вказуєте ви на помилки допущенні при складанні протоколів» - запитує пан Гроотхойзен. «Безумовно, кожен недолік описується у постанові суду, - відповідає Віктор Данко. - Тому сподіваємося, що патрульні, з часом, не допускатимуть помилок».

Делегацією заслухано й пропозиції представників суду до КМЄС з приводу способів удосконалення судочинства, зокрема й в Ужгородському міськрайонному суді.

 

Разом з тим, представники суду вдячні делегації за візит й за проявлений інтерес до проблем в процесі судочинства.

Прес-служба Ужгородського міськрайонного суду